Sromotna porażka Olsztyna na inaugurację
Dodane przez vereena dnia Październik 23 2010 16:41:56

Olsztynianie swój sezon zainaugurowali meczem z ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Niestety przegrali gładko 0:3. Walkę potrafili nawiązać jedynie w secie drugim. Marcel swój udział w tym spotkaniu zakończył w początkowej fazie partii drugiej.

Poziom spotkania nie zachwycił kibiców przybyłych do kędzierzyńskiej hali. Olsztynianie, którzy w ostatnich dniach grali bardzo dobrze (np. w memoriale Wawrzyczka) dziś nie potrafili wygrać nawet seta. Wiadomo, że początki bywają trudne, ale spodziewaliśmy się czegoś więcej po podopiecznych Mariusza Sordyla.

Pierwsza partia zaczęła się od walki punkt za punkt, ale błędy popełniane przez olsztyńskich graczy sprawiły, że na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:5. Po wznowieniu gry ta przewaga już tylko rosła i po chwili mieliśmy już wynik 16:9. Set zakończył się pewną wygraną Zaksy do 14.

W kolejnej odsłonie mogliśmy zobaczyć trochę walki po obu stronach. Przez większą część seta wynik oscylował wokół remisu, z małym wskazaniem na gospodarzy. Drugi set na koncie zawodników Kędzierzyna tym razem 25:23.

Ostatnia partia rozpoczęła się podobnie jak poprzednie. Na samym początku remis, jednak Kędzierzynianie szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, którą już potem tylko powiększali. Dopiero w końcówce Olsztynianie zaczęli starty odrabiać, jednak przewaga rywali była zbyt duża, a czasu zbyt mało.

Marcel spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie. Występu swojego jednak do udanych zaliczyć nie może. Już w pierwszej partii zmienił go Wojciech Winnik. W secie drugim trener Sordyl postanowił dać kolejną szansę Marcelowi, jednak ten swojej gry nie poprawił i znowu musiał zostać zmieniony przez Winnika.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

Kędzierzyn-Koźle: Świderski, Zagumny, Jarosz, Gladyr, Czarnowski, Ruciak, Gacek (libero) oraz Kaźmierczak, Urnaut

Olsztyn: Siezieniewski, Tuia, Toobal, Gunia, Gromadowski, Cedić, Mierzejewski (libero) oraz Winnik, Ferens, Włodarczyk