Nie będzie obrony tytułu Mistrza Francji
Dodane przez vereena dnia Kwiecień 10 2010 22:10:45


W meczu kończącym fazę zasadniczą francuskiej PRO A Paris Volley uległo na wyjeździe trzeciej drużynie tabeli, ekipie AS Cannes Volley – Ball 0:3. Tym samym ubiegłoroczni Mistrzowie kraju nie obronią tytułu.

Rozszerzona zawartość newsa


W meczu kończącym fazę zasadniczą francuskiej PRO A Paris Volley uległo na wyjeździe trzeciej drużynie tabeli, ekipie AS Cannes Volley – Ball 0:3. Tym samym ubiegłoroczni Mistrzowie kraju nie obronią tytułu.Mecz można powiedzieć wyrównany, jednak szczęście dziś było po stronie gospodarzy. Set pierwszy przegrany przez Paris na przewagi, pozostałe dwa 25:22 dla siatkarzy z Cannes.

MVP spotkania wybrany został atakujący reprezentacji Francji i AS Cannes Marien Moreau. Zawodnik zdobył w tym spotkaniu 16 punktów.
Nasz atakujący mimo wyniku, jaki widzimy rozegrał po raz kolejny bardzo dobre spotkanie. Marcel zdobył 20 punktów: 19 atakiem przy skuteczności 63% oraz 1 blokiem. Siatkarz niestety nie miał dziś zbyt dużego wsparcia w kolegach. Jiri Novak zdobył osiem punktów, a Stephan Smrcka i Felix Fischer po 6 ‘oczek’, zaś Clement Bleuze zaledwie 4. U Paryżan nie zadziałała również zagrywka. Ich serwisy były zbyt łatwe do przyjęcia, co natychmiast wykorzystywali gospodarze. Tak samo było z atakiem, goście nie potrafili w decydujących momentach skończyć pierwszej akcji.

To był ostatni mecz fazy zasadniczej PRO A. Paryżanie prawdopodobnie po tym spotkaniu skończą sezon na 10. pozycji w tabeli. To miejsce niestety nie zapewnia awansu do fazy play off i siedmiokrotni mistrzowie kraju będą musieli zadowolić się najgorszym w ich historii miejscem 9-13. Jak powiedział kiedyś menadżer Marcela, zespół miał być w tym sezonie wzmocniony, a w rezultacie bardzo go osłabiono. W najbliższym czasie Paris Volley mierzyć się będzie z zespołami z Rennes, Tuluzy, Nicei, Montpellier i Ajaccio o to, kto skończy sezon na 9. miejscu.