Wygrana Paris Volley, ale już chyba tylko na otarcie łez...
Dodane przez vereena dnia Kwiecień 07 2010 21:09:24

W meczu 29., przedostatniej kolejki francuskiej PRO A Paris Volley pokonał we własnej hali pokonał w czterech setach ekipę SAEMS Tourcoing Volley-Ball Lille Métropole. Po tym spotkaniu zespół Marcela Gromadowskiego zajmuje 9. pozycję w tabeli, ale to wciąż za mało, by awansować.

Mecz można powiedzieć jednostronny, bo w żadnym z setów nie mogliśmy oglądać zażartej walki punkt za punkt. Pierwszego seta bardzo pewnie wygrali goście 25:16. W kolejnych partiach z kolei koncertowo grali Paryżanie wygrywając partie kolejno do 17, 19 i 17.

Marcel Gromadowski rozpoczął to spotkanie tradycyjnie w wyjściowej szóstce i tradycyjnie także był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Do jego rąk trafiło również MVP spotkania. Nasz atakujący zdobył łącznie 16 punktów. Na 28 posłanych do niego piłek skończył 14, co dało mu skuteczność 50%, do tej „puli” Marcel dorzucił także 2 skuteczne bloki. W drużynie gości najlepszy okazał się Lars Lorsheidj, zdobywca 12 „oczek”.

Taki wynik spotkania pozwolił „wskoczyć” Paryżanom na 9. lokatę w tabeli, ale to wciąż za mało do tego, by awansować do fazy play off. Teraz drużynę Marcela Gromadowskiego czeka ciężki bój z AS Cannes zajmującym obecnie 3. pozycję w tabeli francuskiej PRO A. Ale nawet wygrana w tym spotkaniu nie gwarantuje ekipie Paris Volley awansu, tak więc zawodnicy muszą liczyć na korzystne wyniki pozostałych spotkań kolejki.