Paris Volley zwycięski !
Dodane przez vereena dnia Luty 28 2010 14:07:47

Równo półtora godziny wystarczyło podopiecznym trenera Paesa, by odprawić drużynę Tuluzy z kwitkiem. Paryżanie nie oddali rywalowi wczoraj nawet seta i tym samym awansowali na 8. miejsce w tabeli.

We wczorajszym pojedynku to gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi, choć chwilami kibice mogli mieć małe chwile zwątpienia, jednak siatkarze z Paryża szybko je rozwiali wygrywając kolejne partie. I tak w setach pierwszym i trzecim byliśmy świadkami walki punkt za punkt. Żadna z drużyn nie pozwoliła odskoczyć przeciwnikowi więcej niż na dwa oczka. O ile w tych dwóch partiach gospodarze musieli się nieźle namęczyć, aby je wygrać, o tyle w secie drugim już tak ciężko nie było. Zawodnicy Paris Volley zagrali tę odsłonę koncertowo, seriami zdobywali punkty, by w końcu zwyciężyć 25:15.

Paris Volley - Spacer's Toulouse Volley-Ball 3:0 (25:23, 25:15, 25:23)

Świetny mecz rozegrał wczoraj Marcel Gromadowski. Zawodnik dla swojej drużyny zdobył 14 punktów (12 atakiem, przy skuteczności 52% oraz dwa blokiem). MVP spotkania wybrany został przyjmujący paryskiego zespołu Jiri Novak. Siatkarz zdobył łącznie 13pkt. Atakując ze skutecznością 77%, zawodnik zdobył w tym elemencie 10’oczek’. Do tego Novak dołożył aż 3 asy serwisowe.

Dzięki temu zwycięstwu ekipa Paris Volley z dorobkiem 37 punktów wskoczyła na 8. miejsce, które jest premiowane awansem do fazy play off. Tak więc, awans już jest, pozostaje tylko utrzymać tę pozycje do końca rundy zasadniczej, a jeszcze lepszym rozwiązaniem było by ugrać kilka cennych punktów, które pozwoliłyby wejść na wyższe miejsca w tabeli ligowej. My, kibice, wierzymy, że tak się stanie i trzymamy bardzo mocno kciuki za całą drużynę.