To był mecz błędów
Dodane przez vereena dnia Styczeń 17 2010 18:00:39

Paris Volley rozegrał dziś wyjazdowe spotkanie z ekipą Montpellier, które zakończyło się w czterech setach... dla gospodarzy.

Rozszerzona zawartość newsa
To nie było najlepsze spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Zawodnicy popełniali mnóstwo błędów, ale ostatecznie z triumfu w całym spotkaniu mogli cieszyć się siatkarze Montpellier Universite Club VB. W pierwszej partii nic nie wskazywało na to, że Paryżanie to spotkanie przegrają, bowiem od samego początku kontrolowali przebieg spotkania i wypracowując sobie znaczną przewagę i w ostateczności wygrywając tę partię 25:18. Kolejny set zakończył się podobnym wynikiem, ale dla gospodarzy. Sety trzeci i czwarty były bliźniaczo do siebie podobne. Po wyrównanej walce to zawodnicy z Montpellier mogli cieszyć się ze zwycięstwa najpierw w secie, potem w całym meczu.

Marcel Gromadowski zdobywając 17 pkt dla Parisu, był najlepszym zawodnikiem w swojej ekipie. Zanotował na swoim koncie 15 udanych ataków (ze skutecznością 44%), jednego asa serwisowego raz jeden punktowy blok. Mimo tak dobrego występu naszego atakującego, MVP spotkania wybrany został zawodnik drużyny przeciwnej Laurentiu Lica, zdobywca 23 'oczek'.

Przypomnijmy również, że było to spotkanie rewanżowe. W pierwszej rundzie PRO A Paris Volley pokonał na własnym parkiecie siatkarzy z Montpellier 3:1, a bohaterem meczu wybrany został zmiennik Marcela Gromadowskiego na pozycji atakującego - Christophe Szenberg, który jak się okazało, jest Polakiem. Jak wyznał w wywiadzie dla portalu plusliga.pl, jego rodzice to Warszawiacy z krwi i kości, którzy wyjechali do Paryża i tam na świat przyszedł Christophe. :)

Kolejne spotkanie Paris Volley rozegra na wyjeździe w Stambule. Będzie to ostatni mecz Paryżan w ramach Ligi Mistrzów. Miejmy nadzieję, że podopieczni Mauricio Paesa dadzą z siebie wszystko i na zakończenie odniosą kolejne zwycięstwo, jak to zrobili ostatnio w spotkaniu z Resovią Rzeszów.