"Brakowało nam tego zwycięstwa..."
Dodane przez vereena dnia Styczeń 10 2010 12:52:03

Po ośmiu porażkach (w PRO A i LM) w końcu Paris Volley zagrał tak, jak byśmy sobie życzyli :) Zespół Marcela Gromadowskiego na własnym parkiecie podejmował drużynę z Narbonne i bez straty seta wygrał to spotkanie. A nasz atakujący znów jest w najwyższej formie, o czym świadczy kolejne MVP spotkania.

Rozszerzona zawartość newsa
Wczoraj na własnym parkiecie Paris Volley pokonał 13. drużynę ostatniego sezonu, ekipę Narbonne Volley. Zespół Marcela Gromadowskiego po serii porażek w końcu odnieśli jakże upragnione i bardzo potrzebne zwycięstwo. Od samego początku widać było wyraźną dominację drużyny z Paryża, która nie zwalniała ani na chwilę tempa i konsekwentnie dążyła do tego, by to spotkanie zakończyć w trzech setach. No i udało się.

A tak Marcel podsumowuje to jakże szybkie zwycięstwo:

-Po pierwsze to był taki mały rewanż, bo w pierwszej rundzie z tym Narbonne przegraliśmy aż 1:3. Także na pewno ta wygrana jakoś nas zmotywowała, bo, jak się pewnie domyślasz, brakowało już takiego zwycięstwa od jakiegoś czasu. W lidze odnieśliśmy już cztery porażki. Ten mecz to swego rodzaju przełom, pierwsze zwycięstwo w tym nowym roku w naprawdę przyzwoitym stylu, ładnie się zaprezentowaliśmy. No i oby tak dalej. :)

W Lidze Mistrzów też były już cztery porażki. Teraz jedziemy do Rzeszowa. Fajnie, bo w końcu w Polsce. Jednakże szkoda, że to tylko dwa dni, z czego jeden meczowy, więc dużo nie skorzystam. No ale zawsze coś.

Marcel jest skromnym zawodnikiem i tego nam nie powiedział, ale warto również zaznaczyć, że do rąk naszego atakującego trafiła kolejna nagroda MVP. Siatkarz zdobył we wczorajszym spotkaniu 19 pkt: 16 atakiem (ze skutecznością 54%), 2 razy zablokował przeciwnika, a także raz posłał punktową zagrywkę.

Serdecznie gratulujemy zawodnikowi, jak i całemu zespołowi, bo nie sam Marcel zapracował na ten sukces. W końcu, jak powiedział siatkarz, nastąpiło to przełamanie złej passy i podopieczni trenera Paesa odnieśli jakże ważne zwycięstwo, które, miejmy nadzieję, jest początkiem serii, ale serii imponujących zwycięstw Mistrzów kraju. Tego życzylibyśmy sobie, jak i całemu teamowi Marcela.

Paris Volley
- Narbonne Volley 3:0 (25:15, 25:18, 25:18)