"Brakuje nam już sił..."
Dodane przez vereena dnia Grudzień 12 2009 15:22:01

Wczoraj Paris Volley przegrał kolejny już mecz, tym razem ligowy, z zespołem z Nicei. Zawodnicy z Paryża nie potrafili podnieść się po środowej porażce z Asseco Resovią Rzeszów i ulegli gospodarzom 0:3

Rozszerzona zawartość newsa
Co się stało we wczorajszym spotkaniu?
-To nie był nasz najlepszy mecz. Myślałem, że nie będzie problemów z motywacją, bo chłopaki chcieli się odgryźć za porażkę w Pucharze Francji. Jednak nie tylko o to chodziło, ale też o kumulujące się zmęczenie. -mówi Marcel.

-Ja też już opadłem z sił, chyba po tym meczu z Rzeszowem. Do tego nie miałem ani chwili wolnego od maja. Nie ma kiedy odpocząć. To naprawdę bardzo wpływa na samopoczucie. Ja źle się czuję fizycznie. Tu w Paryżu większość miała wolne wakacje, więc u nich to wygląda lepiej. -dodaje zawodnik.

A jak w perspektywie kolejnych dni?
-Trenować też dużo nie trenujemy, bo tak naprawdę nie ma kiedy. Co trzy dni gramy jakiś mecz. Ale na szczęście święta mamy wolne, więc trochę odpoczniemy wszyscy. Ja spędzę ten czas z rodziną. Ostatnie spotkanie przed świętami gramy 23 grudnia, także 24 rano wylatuję do Polski. W Paryżu musimy stawić się 28 grudnia, kilka dni treningów i kolejny mecz gramy 3 stycznia. Także myślę, że te kilka dni wolnego na pewno nam się przyda. Zregenerujemy trochę siły i wracamy do pracy.

No... także tak to wygląda perspektywy zawodników. Ogromne zmęczenie spowodowane nawałem meczy daje się wyraźnie we znaki. Także my, kibice, musimy głęboko wierzyć, że Paryżanie szybko wyjdą z dołka i wrócą do swojej imponującej gry. Tego im wszystkim życzymy z całego serca! :)

No to teraz trochę liczb...
Marcel zdobywając 9 punktów okazał się najlepszym punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Wszystkie te punkty zdobył po ataku, co daje mu średnią 56,3%.

Nice Volley-Ball - Paris Volley 3:0 (25:21, 25:21, 256:24)

Atak: Zawodnicy Parisu na 47 ataków skończyli 28, co dało średnią 59,5%.
Blok: Na 8 prób zatrzymania przeciwnika, skutecznych bloków było 1.
Serwis: 3 zagrywki punktowych (47 próbach).
Punkty po błędach: Po błędach przeciwnika zawodnicy Parisu zdobyli 17 punktów, oddali za to 11.