Avatary
Sygnatury
Filmiki

» Kolejny raz nie dali rady

Paris Volley w sobotę odniósł kolejną już porażkę w lidze. Tym razem podopieczni Mauricio Paesa ulegli na wyjeździe w trzech setach zespołowi z Saint-Quentin.

Wynik 3:0, ale mecz wcale nie pod dyktando gospodarzy. W każdym secie decydowały niuanse i goście po bardzo wyrównanej walce ulegali rywalowi w setach kolejno 28:30, 23:25 i 23:25. Statystyki obu zespołów były bardzo podobne Atak był na takim samym poziomie. Paryżanie zdobyli w tym elemencie 39 punktów, a siatkarze z Saint-Quentin 37, bloków obydwa zespoły miały po 11, serwisy to 6 do 5 dla miejscowych. Jedyne, czym przegrali Paryżanie to ogromna ilość błędów własnych, bo oddali przeciwnikom aż 26 punktów, przy zaledwie 19 rywali.

Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Marcel Gromadowski oraz Dennis Van Der Veen. Obaj dla swojego zespołu zdobyli po 10 punktów. Nasz zawodnik atakował ze skutecznością 42% zdobywając w tym elemencie 8 punktów. Do tego dorobku Marcel dołożył dwa punkty zagrywką.

MVP spotkania wybrany został Mladen Majdak, zawodnik drużyny Saint-Quentin, zdobywca 16 ‘oczek’ .

Serdecznie gratulujemy drużynie zwycięskiej i jednocześnie zaczynamy się zastanawiać i powoli martwić, co dzieje się z zawodnikami Paris Volley, bo widać, że siatkarze ci nie mogą dojść do wysokiej stabilnej formy, jaką prezentowali na początku sezonu. Kolejny mecz drużyna Paris Volley rozegra u siebie już 20 lutego z przedostatnią drużyną w tabeli, ekipą Awignon Volley Ball. Trzymamy mocno kciuki za zawodników z Paryża, bo jak wszyscy wiemy, nie mogą oni sobie pozwolić już na porażkę, a komplet punktów jest bardzo potrzebny dziesiątej drużynie w tabeli, by wejść w końcu do tej czołowej ósemki i walczyć o kolejne już mistrzostwo kraju. Chłopaki, myślę, też już zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i zapewne na boisko wyjdą na maxa skoncentrowani i skupieni na tym meczu.