Avatary
Sygnatury
Filmiki

» Zwycięstwo i porażka Parisu w 1. rundzie Pucharu Francji
Pomimo tego, że Cambrai Volley Ball to dopiero dziewiąta drużyna ostatniego sezonu w PRO B, a aktualnie, po sześciu kolejkach,  zajmują oni dopiero 13 pozycję w tabeli z dorobkiem pięciu punktów, to mecz ten był bardzo wyrównany. Sprawa wyniku do ostatniej piłki była otwarta.

Set pierwszy to dość pewne zwycięstwo gości (21:25). Jednak, by móc cieszyć się ze zwycięstwa w tej partii, Paryżanie musieli włożyć w grę trochę wysiłku. W kolejnej odsłonie meczu górą byli gospodarze wygrywając tego seta 25:19. Na boisku widać było rozkojarzenie i dekoncentrację zawodników Parisu, którzy seriami tracili punkty. Trzeci set to znowu zwycięstwo gospodarzy, którzy wygrali tę partie, ale już nie tak pewnie (25:23).  Paryżanie powoli wracali do swojej gry z seta pierwszego, ale w końcówce znowu lepsi okazali się zawodnicy z Cambrai. W kolejnej, czwartej już partii górą byli Paryżanie wygrywając tę odsłonę podobnie jak pierwszą 21:25. Tym samym doprowadzając do tie breaka, w którym jak już nieraz się przekonaliśmy, może zdarzyć się wszystko. Tak więc w ostatnim secie walka znowu była punkt za punkt do stanu 13:13, kiedy ekipa znad Sekwany rozegrała wie świetne akcje, zdobywając decydujące punkty (13:15).

Cambrai Volley-Ball - Paris Volley 2:3 (21:25, 25:19, 25:23, 21:25, 13;25)

W drugim meczu Paryżanie nie sprostali przeciwnikowi, gdyż ten postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Paryżanie zdołali wygrać jedynie pierwszego seta. W kolejnych partiach musieli uznać wyższość rywali.

Jak pokazuje wynik pierwszej odsłony (25:23) set ten był bardzo zacięty, walka toczyła się punkt za punkt, o wygranej decydowały niuanse, jednak to ekipa znad Sekwany mogła triumfować w tej partii, jak się później okazało, tylko w tej partii zawodnicy Parisu mieli powody do radości. Kolejny set to pewne zwycięstwo siatkarzy z Nice (25:17). Nie dawali oni rywalowi szans na wygraną, nadając niesamowite tempo gry. Paryżanie mogli tylko 'gonić' przeciwnika, ale ciężko było odrobić tak duże straty. Trzeci set znowu wygrany przez zawodników z Nice, choć już nie tak pewnie, bo 25:23. Drużyna Parisu próbowała wyjść na prowadzenie, ale rywale na to nie pozwolili, walka toczyła się punkt za punkt aż do stanu po 23, wtedy to dwie ostatnie akcje wygrali siatkarze Nice Volley-Ball. I tak mieliśmy już 2:1 dla naszych rywali. Kolejny set, czwarty, był rozegrany pod dyktando ekipy z Nice, Paryżanie znów musieli 'gonić', jednak nie zdołali już odrobić strat i ostatecznie przegrali tę partię 25:20 i całe spotkanie 3:1.

Nice Volley-Ball - Paris Volley 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:20)

Paryżanie po raz kolejny musieli sobie poradzić bez czołowego gracza, jednak Christophe Szenberg godnie zastępował nieobecnego atakującego Marcela Gromadowskiego i poprowadził zespół do zwycięstwa w pierwszym spotkaniu. Gratulujemy całemu zespołowi wygranej (zapominamy o porażce) i liczymy na kolejne zwycięstwa zarówno w Pucharze Francji, jak i Mistrzostwach Francji, a także w Lidze Mistrzów, która rusza już niebawem.