Avatary
Sygnatury
Filmiki

» Paris zwycięża pomimo braku lidera zespołu :)
Tym razem przeciwnikiem Parisu Volley był Club Ales en Cevennes Vbales, 12 drużyna ostatniego sezonu. Zespoły spotkały się w hali Charpy w Paryżu. Pomimo, że przeciwnik nie był z najwyższej półki oraz boisko było znacznym atutem drużyny Marcela, to jednak tak łatwo nie było. Gospodarze mogli triumfować dopiero po rozegraniu pięciu emocjonujących setów. Paryżanie przegrywali już 0:2, ale jednak udało im się 'wrócić z dalekiej podróży' i wygrać to spotkanie. Wielkie brawa dla chłopaków za waleczność. :)

W dwóch pierwszych setach szczęście sprzyjało drużynie z Ales. Wygrali te partie kolejno do 23 i 22. Niewiele brakowało, a to gospodarze mogliby cieszyć się ze zwycięstwa. Na szczęście kolejne sety należały już do ekipy znad Sekwany. Oba dość pewnie wygrane, bo do 20. I przyszedł czas na tie break... Tu już tak łatwo nie było. Walka toczyła się punkt za punkt, nikt nie miał zamiaru odpuścić. Zawodnicy z Ales poczuli, że jeszcze nie wszystko stracone i że to spotkanie da się jeszcze wygrać. Na szczęście drużyna Parisu im na to nie pozwoliła i zwyciężyła tego seta po ciężkiej walce 16:14 i mogła cieszyć się z wywalczonych dwóch punktów w tym spotkaniu. Kamień z serca. :)

Mimo, że to tylko dwa punkty, to cieszą, jak gdyby było to zwycięstwo za cztery.  A wszystko to za sprawą tego, że zawodnicy z Paryża przegrywali już w setach 0:2 i potrafili podnieść się i walczyć do samego końca. Jak widać warto było, bo kolejne zwycięstwo ląduje na koncie Parisu i jak do tej pory (z jednym zaległym meczem) zajmują oni 3 lokatę w tabeli z dorobkiem 17 pkt. MVP spotkania został Carlos Antony z dorobkiem 27 pkt ( z czego 26 atakiem). Gratulujemy zawodnikowi, jak i całemu zespołowi, który dziś naprawdę zostawił całe serce na boisku.

_________________________

Statystyki całego zespołu:
Paris Volley - Club Ales en Cevennes Vbales 3:2 (23:25, 22:25, 25:20, 25:20, 16:14)

Atak: Zawodnicy Parisu na 134 ataki skończyli 73, co dało średnią 54,5%.
Blok: Na 41 prób zablokowania przeciwnika skutecznych bloków było 10.
Serwis: 5 zagrywek punktowych (przy 111 próbach).
Punkty po błędach: Po błędzie przeciwnika zawodnicy Parisu zdobyli 23 punkty, oddali za to aż 28.