Avatary
Sygnatury
Filmiki

» Paris wygyrwa, Marcel MVP!
Mecz ten był bardzo ważny, tym bardziej, że zeszłoroczny Mistrz Francji próbował swoich sił z wicemistrzem. Wygrać tak naprawdę mógł każdy, ale tym razem pewne zwycięstwo na wyjeździe przypadło ekipie znad Sekwany.

Pierwszy set Paryżanie po dość zaciętej walce wygrali 25:21 i tak samo było w partii drugiej, tyle że zawodnicy Parisu nie pozwolili już tak bardzo rozegrać się przeciwnikowi w tym meczu i zwyciężyli tego seta 25:19. Trzecia partia to od początku przewaga gospodarzy, którzy umiejętnie wykorzystali słabszy moment rywali i wygrali w secie 25:17. W czwartej partii, jak się okazało, ostatniej, siatkarze Parisu Volley wrócili do swojej świetnej dyspozycji i pewnie zwyciężyli 25:17 i mogli cieszyć się z pewnego zwycięstwa w całym spotkaniu 3:1.

A teraz najlepsza część! :)
Marcel Gromadowski został MVP meczu!
Wielkie gratulacje dla zawodnika, który wreszcie pokazał na co go naprawdę stać. Tak trzymaj! :)

Marcel w całym meczu był najlepiej punktującym zawodnikiem, zdobył dla swojej drużyny 23 'oczka' (prawie cały set :D).
Siatkarz atakował ze skutecznością 47,7 % (na 39 ataków skończył 19).
Miał 3 skuteczne bloki i jeden punkt zdobył bezpośrednio z zagrywki. Zdaje się, że Marcel już w każdym meczu zalicza chociażby jednego asa serwisowego. Widać, że wzmocnił zagrywkę. To nam się podoba. :) Oby tak dalej! :)

__________________________

A teraz statystyki całego zespołu:

Stade Poitevin VB Poitiers - Paris Volley 1:3 (25:21, 25:19, 17:25, 25:17)

Atak:
Zawodnicy Paris Volley na 107 ataków skończyli 43, co dało średnią 40.1%
Blok: Na 34 próby zablokowania przeciwnika, skutecznych bloków było 13.
Serwis: 4 punkty bezpośrednio z zagrywki (na 91 serwów)
Punkty po błędach:
Paris po błędach siatkarzy z Poitiers zdobył 33 pkt, a oddał 25.
Przyjęcie: Przyjęcie pozytywne na poziomie 64.1%, perfekcyjne - 57,8%.

Jak już wspomniałyśmy wcześniej, to był bardzo ważny mecz. Cieszy ta wygrana, tym bardziej, że duża w niej zasługa Marcela. :) Wychodzi na to, że z meczu na mecz drużyna Parisu jest coraz lepiej zgrana i coraz to pewniej wygrywa kolejne spotkania. Mamy nadzieję, że ta passa zwycięstw nie zostanie szybko przerwana i będzie kontynuowana aż do samego finału mistrzostw Francji.  Mamy też nadzieję, że Marcel również będzie szedł za ciosem i z meczu na mecz jego gra będzie coraz bardziej zachwycała kibiców.T ego byśmy sobie wszyscy życzyli i trzymamy bardzo mocno kciuki za naszego rodzynka we francuskiej PRO A :)