Avatary
Sygnatury
Filmiki

» Francuzi na kolanach, czyli pierwsza wygrana naszych siatkarzy na ME
Mimo, iż mecz mecz mógł wydawać się łatwy, do takich nie należał. Walka była wyrównana od początku do końca. Oba zespoły na zmianę przekazywały sobie nieznaczne prowadzenie. Polacy na początku nie mogli odnaleźć się na boisku, nie kończyli ataków i nie potrafili zatrzymać rywala blokiem. W pierwszym secie trudno było im wypracować sobie przewagę, gdyż Francuzi w mgnieniu oka odrabiali starty i w ostateczności sięgnęli po zwycięstwo w tej partii (18:25).

Drugi set przebiegał już po myśli biało-czerwonych, którzy stopniowo odnajdywali rytm gry. Francuzi straszyli swoją zagrywką, ale to nie pozwoliło im zatrzymać Polaków, którzy szybko zakończyli seta (25:17).

Jednak najtrudniejszym dla Polaków okazał się set trzeci. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak to nasza ekipa w końcówce zachowała zimną krew i nie pozwoliła rywalowi się rozegrać, zwyciężając tą decydującą partię(25:22).

Ostatni set również rozpoczął się wyrównaną walką. Zawodnicy obu drużyn popisywali się skutecznymi atakami, które jednak nieco bledły przy zepsutych zagrywkach. Polacy bardzo dobrze grali blokiem, a dobrej passy nie było końca. Utrzymanie kilku punktowego prowadzenia przyczyniło się do pewnego zakończenia seta (25:18) i ostatecznie zwycięstwa nad ekipą Philippe'a Blain 3:1.

Zwycięstwo Polaków cieszy tym bardziej, że zostało odniesione w meczu inauguracyjnym ME. To dobrze rokuje na przyszłość i rozbudza nadzieje. Mamy nadzieję, że chłopakom uda się przywieźć z Turcji 'coś fajnego', co da radość wielu Polakom.

Szkoda tylko, że na boisku nie mogliśmy zobaczyć Marcela, który obejrzał to spotkanie z trybun. Mamy nadzieję, że nie będziemy długo czekać na jego występ. Trzymamy mocno kciuki za to i życzymy powodzenia :)