Avatary
Sygnatury
Filmiki

» Zwycięski Memoriał - szybkie podsumowanie
Niestety żadnej z drużyn nie udało się zwyciężyć. Od samego początku należało ono do Polaków. Jedyną drużyną, która mogła odebrać nam tytuł była reprezentacja Włoch. Nasza kadra jednak nie dała zaskoczyć się rywalowi i pokonała Włochów w finale 3:1.

Tegoroczny Memoriał był był bardzo interesujący, a nawet zaskakujący. Duża niespodzianką było zwycięstwo Polaków nad Mistrzami Europy, Hiszpanami. Walka była ciężka i kosztowała nas dużo zdrowia, ale odnieśliśmy zwycięstwo, co dobrze rokowało na przyszłość.

Kolejne spotkanie także nie należało do lekkich. Chińczycy walczyli do samego końca, walka była zacięta i ekscytująca, ale w ostateczności to biało-czerwoni byli górą. Odprawiliśmy rywala z kwitkiem po czterech setach. Małe potknięcie chłopaków i rozkojarzenie, które nastąpiło w 3 secie spotkania przedłużyło tylko oczekiwanie na zwycięstwo. Na parkiecie po dość długiej absencji pojawił się Marcel, którego gra mogła zachwycić. Jego powrót na boisko po tak ciężkiej kontuzji był bardzo efektowny. Pokazał na co go stać. Jego gra była płynna i dojrzała. Doskonale radził sobie z blokiem Chińczyków, podejmował trafne decyzje, które zamieniał w punkty. Statystyki mówią same za siebie:

atak: 6 pkt ( 6/19 - 32 %; 2 błędy - 11 ataków podbitych)
blok: 1
zagrywka: 2 pkt; 1 błąd; 7 prób

Finałowy mecz, w którym podejmowaliśmy Włochów był najważniejszym meczem tegorocznego Memoriału, nie ze względu na jego rangę, lecz na rywala. Dla chłopaków ważne było zwycięstwo, gdyż bardzo pragnęli odgryźć się Włochom za porażkę na IO w Pekinie. Cel został całkowicie osiągnięty. Szybko zdeklasowaliśmy rywali, wygrywając to spotkanie 3:1. Mogliśmy odnieść zwycięstwo bez straty seta, gdyby nie lekkie rozkojarzenie chłopaków w 3 secie. W końcówce tej partii zaczęliśmy jednak szybko odrabiać starty dzięki punktowym zagrywkom Marcela, ale niestety to nie wystarczyło by zwyciężyć. Tak więc mecz trochę się przedłużył. No, ale ostateczny wynik był jasny i klarowny, to Polacy wygrali to spotkanie.

Trener Daniel Castellani robił bardzo dużo zmian w składach. Codziennie można było ujrzeć inne oblicze naszej kadry, dzięki czemu w Memoriale zagrali wszyscy siatkarze, każdy dostał swoją większą lub mniejszą szansę gry.

__________________

Daniel Castellani zdradził dzisiaj nazwiska zawodników, którzy pojadą na ME. Wśród szczęśliwców znalazł się Marcel. :) Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki. ;) Do końca nie było wiadomo jaką decyzję podejmie trener i czy znajdzie się miejsce dla siatkarza. Mamy nadzieję, że właśnie Marcela będziemy oglądać w `6` w większości spotkań. Jego szanse się zwiększyły, tym bardziej, że gra Jakuba Jarosza w finale nie należała do najlepszych w jego wykonaniu.